GÜNÜN SÖZÜ

İnsan da ağaç gibi yükselmek istediği nisbette kökünü derine salmalıdır. Fredrik Nietzce

17 Kasım 2019 06:46 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Röportajlar

Röportajlar

Mart 14 2017

- Kocaeli Aydınlar Ocağı, Kahvaltılı Basın Toplantısında

Hoşgör Pastanesi - İzmit - 14 Mart 2017 - 09 00

 

Kocaeli yönetim, denetim ve İlim istişare kurulu üyeleri, İzmit Hoşgör Pastanesinde basınımızın yerel ve ulusal temsilcileriyle bir araya geldi. Ocak Başkanımız Av. Ruhittin Sönmez,  18 Mart 2017 Saat:1400 te Eski içişleri bakanımız Meclis başkan vekili Sayın Dr. Meral Akşener'in Fuariçi Çağlayan restorant'ta vereceği Konferans hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı, Kahvaltılı Basın Toplantısında  Haberin Devamı

 
Ağustos 25 2014

- Meydan Okuma

Kocaeli - 25 Ağustos 2014

 

Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez'e Meydan okudu!!!

Meydan Okuma  Haberin Devamı

 
Şubat 13 2011

Röportaj - Ahsen OKYAR; “Kocaeli, tarihin en önemli kentlerinden biri”

İzmit - 13 Şubat 2011

 

Özgür Kocaeli Gazetesi çalışanlarından Samet TÜRKYILMAZ'ın yaptığı röportaj ve sorularına verdiğim cevaplar 13 Şubat 2011 Pazar günü Özgür Kocaeli Gazetesinin Çınar ekinde bir sayfa olarak yayınlandı. Samet Beye ve Özgür Kocaeli Gazetesi yöneticilerine teşekkür ederim.

Ahsen OKYAR; “Kocaeli, tarihin en önemli kentlerinden biri”  Haberin Devamı

 
Aralık 28 2009

Dr.Metin Eriş röportajı - Gönlümde Taht Kuranlar Eseri Hakkında Mülâkat

İstanbul - 28 Aralık 2009

 

Değerli kültür adamı Dr. Metin Eriş'in kaleme aldığı Gönlümde Taht Kuranlar isimli hâtıra kitabı Kubbealtı'ndan çıktı. Kitap hakkında "Bu satırlar, hâtırâlarıma intikal etmiş yaşadıklarım sırasında, kendilerini tanıma şansına ulaştığım güzide isimlerden bir bölümüyle birlikte yaşadıklarımızdır..." diyen Eriş, aralarında Yesârî Âsım Arsoy, Tahsin Banguoğlu, Muharrem Ergin, Fethi Gemuhluoğlu, Ergun Göze, Selâhattin İçli, Turgut Özal, Ahmed Yüksel Özemre, Alâeddin Yavaşça, Sabahaddin Zaim gibi isimlerin de bulunduğu 28 mühim şahsiyeti anlatıyor. Eser hakkında Dr. Metin Eriş'le yaptığımız görüşmenin sonucunda Türkiye'nin son yarım yüzyılının fikir ve sanat hareketlerine tanıklık etmemizi de sağlıyor. İşte sorular ve Dr. Metin Eriş Bey'in ufuk açıcı cevapları:

Gönlümde Taht Kuranlar Eseri Hakkında Mülâkat   Haberin Devamı

 
Ağustos 14 2009

Dr.M.Şefik Postalcıoğlu röportajı - Yaz geldi, kulak sağlığına dikkat!

İzmit - 14 Ağustos 2009

 

Yaz mevsiminin gelişi ile havuz ve denizlere girenlerin kulak sağlığı ile ilgili olarak dikkat etmeleri gereken hususları Kızılay Tıp Merkezi hekimlerinden Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. M. Şefik Postalcıoğlu ile sizler için konuştuk

Yaz geldi, kulak sağlığına dikkat!  Haberin Devamı

 
Haziran 28 2009

Gönül Efe-Ruhittin Sönmez Röportajı - 53 yaşında stajyer avukat oldu

İzmit - 28 Haziran 2009

 

O, 53 yaşında avukat olmaya karar veren, hukuk tutkunu emekli yüksek kimya mühendisi olan bir stajyer avukat. Başmühendislik yaparken güçlükle hukuk okudu. Stajını ise emekliliğine sakladı. Şimdilerde avukatlık stajını yapıyor. Birkaç ay sonra avukat olacak.

Petkim'de başmühendislik yaparken ilgi duyduğu hukuk fakültesi için sınava giren, sınavı büyük bir başarı ile kazanarak zorluklar içerisinde okulunu hiç uzatmadan bitiren ancak emekli olmadan stajını yapamayan Ruhittin Sönmez, 53 yaşında ve şimdilerde avukatlık stajı yapıyor.

53 yaşında stajyer avukat oldu   Haberin Devamı

 
Kasım 10 2007

Röportaj - N.Bihter Gördü - Erdal Sarızeybek röportajı

- 10 Kasım 2007

 

Kanları yerde kalmadı

“Beni diğer meslektaşlarımdan ayıran bir özellik var ise o da şudur. Tam 10 yıl 5 ayrı vilayette İran ve Irak hudutlarında görev yaptım. Özellikle 1992 yılında Şemdinli Jandarma Sınır Tabur Komutanıyken PKK teröristleriyle 3 büyük çatışmaya katıldım. Bu çatışmalar tarihimizde yer almıştır. 30 Ağustos 1992 Alan, 12 Eylül 1992 Aktütün ve 29 Eylül 1992 Derecik çatışmalarıdır. Bu çatışmalarda toplam 74 asker şehit, 20’ye yakın korucu şehit verdik.

N.Bihter Gördü - Erdal Sarızeybek röportajı  Haberin Devamı

 

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.