GÜNÜN SÖZÜ

Büyük zekâlar kavramları, orta zekâlar olayları, küçük zekâlar, insanları tartışır. La edri

09 Aralık 2019 11:56 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Konferanslar » Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanları, ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezinde) Konuştu

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanları, ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezinde) Konuştu

ASAM Genel Merkezi Küçükçekmece - 09 Kasım 2019 - 13 00

Resim

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı eğitimci, yazar Sayın Süleyman Pekin ve bir önceki Başkan Av. Sayın Ruhittin Sönmez, Aydınlar Ocakları Büyük Şura'sında yaptıkları "Türkiye'deki Suriyeliler" konu başlıklı konuşmalarının önemine binaen, 9 11 2019 tarihinde ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi')nin daveti üzerine genel merkezi İstanbul Küçükçekmece'de bulunan konferans salonunda konuştular.

Kalabalık seçkin bir dinleyici topluluğunun bulunduğu Konferansın açılış konuşmasını yapan ASAM Genel Sekreteri Ömer Bey: "Suriye sınırındaki mayınları bize kim temizlettiyse, Suriyelilerin Türkiye'ye gelmesindeki irade de odur" dedi.

Daha sonra söz Alan KAO Başkanı Süleyman Pekin, "Kuzey Suriye ve Türkmenlerin Geleceği" konu başlıklı sunumunu yaptı. Pekin: " 4 yıl üst üste yaptığımız hataları telafi için uğraşıyoruz ama, daha 8 yıl öncesinin sükunetini sağlayamadık" diyerek konuşmasını sürdürdü.

Son konuşmacı olarak mikrofonu alan Av. Ruhittin Sönmez: "Türkiye'deki Suriyelilerin Hukuki Statüsü" konu başlıklı sunumunu yaptı.

Sönmez: "Türkiye'de bulunan Suriyeliler (Cumhurbaşkanı dâhil) devletimizi yönetenler veya halkımız tarafından mülteci, sığınmacı, göçmen ya da misafir olarak tanımlansa da bu tanımlar iltica hukukuna göre doğru değildir.

Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan Suriyeliler "mülteci, sığınmacı veya göçmen" değildir. Bu kişiler, "geçici koruma altında olan yabancılardır."

 

 

Resimler

Konuşmacı Başkanlara Plaket takdim edildi.

Konuşmacılar kürsüde

KAO Başkanı Süleyman Pekin, "Kuzey Suriye ve Türkmenlerin geleceği konulu sunumunu yaparken.

KAO. Önceki Başkanı Av. Ruhittin Sünmez, "Türkiye'deki Suriyelilerin hukuki statüsü"konulu sunumunu yaparken.

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.