GÜNÜN SÖZÜ

Yatan aslandan gezen tilki yeğdir. Türk Atasözü

06 Aralık 2019 12:16 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Diğer Etkinlikler » Şairler ve Yazarlar Kocaeli’de Buluştu

Şairler ve Yazarlar Kocaeli’de Buluştu

İzmit/ Sivil Toplum Merkezi - 21 Mart 2019 - 18 30

Resim

Kocaeli Aydınlar Ocağı ve Kocaeli Şairler ve Yazarlar derneği'nin birlikte tertiplediği 21 Mart Nevruz şenliğinde şairlerimiz, emeklerinin karşılığı duygu yoğunluklu eserlerini bizzat kendi ağızlarından seslendirerek, Nevruz akşamının şiir tadında geçmesini sağlamışlardır.

Kocaeli Fuar içi Sivil Toplum Örgütleri 2. No'lu salonunda 18,30 da başlayan toplantının açılışını Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Şair ve yazar Sayın Alptekin Cevherli, gelen misafirlerine tek tek "Hoş Geldiniz" mesajıyla birlikte hem şiirini okumuş hem de iyi dileklerini sunarak şiir okuma faslını başlatmıştır.

Şiir Okuma faslını ilk olarak İstanbul'dan gelen misafir okuyucu, Necip Fazıl Kısakürek'ten "Sakarya" şiirini okuyarak açmıştır. Daha sonra sırasıyla Şairler: Yeniçağ Gazetesi yazarı şair Ertuğrul Kalafat, Kocaeli Aydınlar Ocağımızın şair ve yazarlarından eski Milli Eğitim müfettişi Seyfettin Karamızrak, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Tarihçi şair ve yazar Sayın Süleyman Pekin, Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu üyesi Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Tekin Yeken, Emekli eğitimci Rubil Demir, Kimya Müh. Şükrü Topallar, Kocaeli Aydınlar Ocağı Sekreteri İdris Türkten(Nihal Atsız'dan "Yolların Sonu şiiriyle, Abdurrahim Karakoç'tan "İsyanlı sükût" şiirlerini okumuştur). Bunların yanı sıra İstanbul ve Kocaeli'den katılan çok sayıda şair ve yazar şiirlerini okumuşlardır.

Toplantıya, Kocaeli Aydınlar Ocağı yönetiminden, Başkan Süleyman Pekin, KÜ. Öğretim üyesi Doçent Tekin Yeken, Sekreter İdris Türkten ve İş adamı Hikmet Baltacı katılmışlardır.

 

 

Resimler

Eyitimci Yazar Sayın Seyfettin Karamızrak şiirini okurken

Eğitimci şair Sayın Rubil Demir kendi şiirini okurken

Diş Tabibi Dr. Sayın Ömer Erdal, şiir konusunda anlatımını sürdürürken.

KAO Başkanı Sayın Süleyman Pekin kendisine ait kitabından şiirini okurken

Gazeteci, şair, yazar Ertuğrul Kalafat, yazdığı şiirini okurken

Sayın Tekin Yeke Ertuğrul Kalafat, İdris Türkten, Hikmet Baltacı, Süleyman Pekin ve diğer misafirler bir arada.

Sayın Tekin Yeken şiirini okurken

Sayın Tekin Yeken

Sayın Seyfettin Karamızrak, Şükrü Topallar Rubil Demir ve diğer şairler

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.