GÜNÜN SÖZÜ

Namusluluk, insan vicdanı ile baş başa kaldığı zaman ona verecek utandırıcı hesabı olmamak demektir. Ali Fuad Başgil

20 Ağustos 2019 14:00 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Söz Sırası Gençlerde » “Gençler Kürsüde” Programının 74. Konuşmacısı Yuşa Çetin

“Gençler Kürsüde” Programının 74. Konuşmacısı Yuşa Çetin

TES Konferans Salonu - 22 Şubat 2019 - 19 00

Resim

Kocaeli Aydınlar Ocağımızın "Gençler Kürsüde" programının bir yenisi daha Türk Eğitim Sen konferans salonunda gerçekleşti.

KAO Başkanı Süleyman Pekin, kısa açış konuşmasıyla konferansa gelen konukların tanıtımını yaptıktan sonra, sözü Başiskele İmam Hatip Lisesi, 12. Sınıf öğrencisi Yuşa Çetine bıraktı.

Yuşa Çetin, "Bir Ekonomik tetikçinin itirafları ve Şchrödinger'in Kedisi" kitaplarından alıntı yaparak ilginç ve güzel konulara değindi. Özellikle bir ekonomik tetikçinin itirafları'nın anlatımında kan dondurucu açıklamalarda bulundu. "Ekonomik tetikçi, gözüne kestirdiği ülke devlet başkanlarıyla iletişime geçer, onlara ülkeleri için yardım yapacağını, kredi sağlayabileceği açıklamalarında bulunur, eğer devlet başkanlarıyla işi bağlayamadığı takdirde, Venezuele de olduğu gibi iç karışıklıklar çıkarıp, devreye çakalları sokar ve ihtilal yaptırır." Diye konuştu.

Alev Alatlı'nın kitabı, Schröydingerin Kedisi'nde ise Alatlı'nın milli konulara değindiğini ve okuyucusunu dış tehdit ve tehlikelere karşı uyardığını vurguladı.

Bir saatlik sunumun arkasından, soru-cevap kısmında çeşitli sorular yöneltildi ve Yuşa Çetin'in anlatımına katkı sunanlarda oldu.

Yuşa Çetin, rahat ve kendinden emin anlatımıyla dinleyenlerin takdirini kazandı ve tebrik yağmuruna tutuldu.

Konferansa, Büyük Birlik Partisi Kocaeli il başkanı Sayın Mustafa Arha, KAO eski başkanı mali müşavir Ahsen Okyar ve gene KAO eski Başkanı Av. Ruhittin Sönmez'le birlikte Yesevi Derneği Başkanı ve Medikal Park Başhekimi Sayın Özcan Avcı ile birlikte çok sayıda eğitimci ve gönül dostu dinleyiciler katıldı.

 

 

Resimler

Yuşa Çetin Plaket töreninde

Konferansa katılanlar

Konferansa Katılanlar

KAO Başkanlarından Av. Ruhittin Sönmez, konferansa katkı sunuyor.

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.