GÜNÜN SÖZÜ

Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin; ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin. - Dalai Lama

19 Temmuz 2019 20:48 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Konferanslar » Kocaeli Aydınlar Ocağı Erol Mütercimleri Konuk Etti

Kocaeli Aydınlar Ocağı Erol Mütercimleri Konuk Etti

Fuar içi Sivil toplum merkezi - 30 Ocak 2019 - 14 00

Resim

Kocaeli Aydınlar Ocağının seri konferansları devam ediyor. 07 Aralık 2019 günü dinlediğimiz Eski Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Ümit Yalım konferansından sonra, "Gençler Kürsüde"(25 Aralık 2019) programı ile devam eden konferans etkinliklerimiz 30 Ocak günü Sivil Toplum Örgütleri toplantı salonunda düzenlenen konferansta bu defa ünlü Stratejist Erol Mütercimler konferansıyla devam edildi.

Konferans, hafta içi mesai saatinde olmasına rağmen büyük bir kalabalık topluluğu salonu tıklım tıklım doldurmuştu.

İlk önce misafirlere açılış konuşması yapmak üzere kürsüye gelen Eğitimci, yazar Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin, geçmişte yapılan faaliyetleri ve önümüzdeki aylarda yapacaklarımızı anlattı.

Daha sonra Kürsüye gelen Erol Mütercimler, "İç ve Dış Politik Gündem" konulu konferansında ki konuşmasında, Türkiye ve dünyada gelişen olaylar konusunda önemli açıklamalarda bulunan Mütercimler, 2019 yılının gerek dünya gerekse Türkiye açısından zor bir dönem olacağını vurguladı. Türkiye'nin ekonomik dar boğazda olduğunu ve siyasi partilerin hızla yerel seçimlere odaklandığını belirtti.

İktidarın ve MHP'nin BEKA sözünün anlamsızlığını belirten Erol Mütercimler, ama gene de iktidar partisi AKP'nin, belediyelerin çoğunu alacağını vurguladı.

Suriye konusunda akıllı önlemler alınmadığı takdirde, Türkiye'nin işlerinin çok zorlaşacağını belirten Mütercimler, mevcut siyasi partilerin hiç birisinin ümit vermediğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisinin çizgisinden büyük ölçüde saptığını belirten Mütercimler, "Atatürk bugün çıkıp gelse CHP'nin kapısından içeri giremez" dedi ve ilk defa bu seçimlerde oy kullanmayacağını belirtti.

1,5 saatlik konuşmanın arkasından soru-cevap bölümüne geçildi ve herkes kafasında oluşan soruları sordu.

 

 

Resimler

KAO Başkanı Süleyman Pekin Konferansın açılış konuşmasını yaparken.

Erol Mütercimler ve İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman

Erol Mütercimler kalabalığa hitap ederken

Kocaeli Yönetim korulu üyeleri Sayın Erol Mütercim ile toplu halde

İdris Türkten, Erol Mütercimler, Av. Ruhittin Sönmez ve Kadir Türyaki

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.