GÜNÜN SÖZÜ

Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz. // Mehmet Akif Ersoy

18 Mart 2019 19:57 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Ziyaretler » Kocaeli Aydınlar Ocağı Ev Sahipliği Yaptı

Kocaeli Aydınlar Ocağı Ev Sahipliği Yaptı

Kocaeli-Sekapark - 11 Şubat 2018

Resim

Kocaeli Aydınlar Ocağı, SEKA Park sahilinde Aydınlar Ocağı Genel Merkezinden gelen gönül dostlarını kahvaltılı sohbet toplantısında ağırladı. İstanbul Genel Merkezinden Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal ile Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı İbrahim Öztek birlikteliğinde kalabalık sayıda misafir de, bu güzel sohbet toplantısının iklimini yaşamış oldular.

Ev sahipliğini Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın yaptığı toplantı, yapılan güzel bir kahvaltının ardından; Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Bey'in açış konuşması ile devam etti. Ruhittin Bey, günün önemine binaen(Afrin Harekâtı) Merhum Arif Nihat Asya'dan: "Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor" şiirini okudu ve 12 şehidin geldiği bu gün bile siyasi istismara yönelik nutuklar atıldığını söyleyerek okuduğu şiirin bir mısrasına dikkat çekerek "Sesinden yüksek çıkmasın nutuklar, kasîdeler." Konuşmasını sürdürdü.

Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal ise, Afrin Harekâtında Türkiye'nin haklılığına vurgu yaparak, herkesi bu milli davada birlik olmaya çağırdı.

Daha Sonra Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı İbrahim Öztek söz alarak, Türk Tabipler Birliği'nin Afrin konusundaki açıklamalarını eleştirerek, amaç ne olursa olsun yine de anayasal kuruluşların başındaki "Türk" kelimesinin kaldırılamayacağını söyledi.

Daha sonra eğitimci Sakin Öner ve çok sayıda konuşmacı da değişik konularda görüşlerini dile getirdiler.

 

 

Resimler

KAO Başkanı Av. Ruhittin Sönmez açılış konuşmasını yaparken.

Prof. Dr. Mustafa Erkal misafirlere hitabetti.

Dr Sakin Öner ve gelen misafirler, Sekapak sahilde.

program sonunda karşılıklı hediyeler verildi.

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.