GÜNÜN SÖZÜ

Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz. // Mehmet Akif Ersoy

18 Mart 2019 19:54 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Anasayfa » Faaliyetlerimiz » Kültür Gezileri » Aydınlar Ocağı Genel Merkezi Sakarya Aydınlar Ocağını Ziyaret Etti

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi Sakarya Aydınlar Ocağını Ziyaret Etti

Sakarya - 17 Aralık 2017 - 10 00

Resim

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi Yönetim Kurulu'nun diğer Aydınlar Ocaklarına yaptığı ziyaretler kapsamında 17.12.2017 Pazar günü Sakarya Aydınlar Ocağı ziyaret edildi. Ziyarete Anadolu Aydınlar Ocağı ve Kocaeli Aydınlar Ocağı da katıldı. Kahvaltılı toplantıda ilk konuşmayı Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Kemal Cerrahoğlu yaparak ziyarete katılan Ocakların üyelerine teşekkür etti ve Ocağın Sakarya'daki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez ve Prof. Dr. Sevil Sargın, Türkiye'nin gündemdeki iç ve dış meseleleri üzerindeki görüşlerini dile getirdiler.

Sakarya Aydınlar Ocağı'nı ziyarete Aydınlar Ocağı Genel Merkezi'nden Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal,  Prof. Dr. Sevil Sargın ve eşi, Hikmet İşman. Ernail Koç, Ünal Sengir, Ahmet Çelik, Şahin Ceylanlı;  Anadolu Aydınlar Ocağı'ndan Başkan Prof. Dr. İbrahim Öztek, Başkan Yardımcısı Hicabi Meral, Aynur Saydam, Av. Mürsel Aslan ve Kocaeli Aydınlar Ocağı'ndan Başkan Av. Ruhittin Sönmez ve eşi, İdris Türkten, Hikmet Baltacı, Mustafa Görgün, katılmışlardır.

 

 

Resimler

Aydınlar Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Yard. Doç. Dr. M. Kemal Cerrahoğlu'na Türk Bayrağı, Kuran-ı Kerim ve birde işlemeli Hançer hediye etti.

Sakarya Aydınlar Ocağı Başk. Yard. Doç. Dr. M. Kemal Cerrahoğlu, kahvaltılı açılış konuşmasını yaparken.

Prof. Dr. Mustafa Erkal, kahvaltılı ziyaret sırasında, Türkiye'nin iç ve dış meselelerini dile getirdi.

İstanbul Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek Türkiye'deki sportif olayların dışınla Romanya ve Alanya'da faaliyet gösteren ata sporundan bahsetti.

Sakarya Aydınlar Ocağı, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez'e hediye takdim ederken

Anadolu A. Ocaklarından Sayın Aynur Saydan kendi yazdığı şiirlerinden birisini okurken.

Emekli Albay Hicabi Meral, ironik bir fıkra anlattı.

Sakarya Aydınlar Ocağı Yöneticilerinden Cengiz Aslan, Orta Asya esintilerinden bir şiirini okurken.

KAO Yönetiminden Başkan Av. Ruhittin Sönmez, üyeler, İdris Türkten Hikmet Baltacı.

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.