IMG-LOGO

Kitap Tanıtım: Hilâlin Gölgesinde

8/1/2019 -
IMG

Mütevazı dilekler, düşler bağlanır bir uçurtmanın ucuna ve sonra geri dönüşü olmayan bir yola girilir; yürek heybesindeki tüm ümitler, tüm beklentiler birer birer savrulur dört bir yamaca. Yeniden ve yeniden doğmak mümkün müydü?

Aşk, her zaman taze bahar havasıyla doldurmaz ciğerleri, bazen büyük acılar iç çekişlere ve sınavlara gebe olurdu. Karşısına çıkan tüm zorluklara göğüs germek zorunda kalan Hüma'nın katmer katmer nasırlaşan yüreği yaşadığı ihanet, ölüm ve ayrılık çemberinde kendine bir kaçış yeri arar.

"Hilâlin Gölgesinde" bir kadının yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen, inatla vermiş olduğu bir varoluş mücadelesidir. Aşkın suretleri ve hâlleri olurmuydu? Beşeri aşk, ilahî aşk, vatan aşkı... Bu romanda okuyucu Hüma'nın nezdinde aşkın farklı hâllerine ve kisvelerine tesadüf edecektir.

 

(Hilâlin Gölgesinde romanı, Kocaeli Aydınlar Ocağı Sitesi yazarlarımızdan, Zeliha Ceritoğlu Hanımefendi'nin ilk kitabıdır. Sade, duru ve akıcı bir Türkçe ile yazılmış bu eseri okuyucu eline aldığında umulur ki, bitirmeden bırakmayacaktır. Zeliha Ceritoğlu Hanımefendi'yi Türk edebiyatına kazandırmış olduğu bu eserinden dolayı tebrik eder, daha nice eserler vermesini dilerim. İdris Türkten)