IMG-LOGO

Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği'nin Yeni Başkanı: Süleyman Pekin

8/2/2020 -
IMG

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Eğitimci, Şair ve Yazar Sayın Süleyman Pekin, Kocaeli Şair ve Yazarlar derneği Başkanlığına seçilmiştir.

Kendisini tebrik eder, başarılar dileriz.

Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetimi

Kocaeli’nin faal en eski şair ve yazar derneği olan Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği’nde Başkan Alptekin Cevherli, DEVA Partisi İl Yönetimi’nde vazife alması nedeniyle görevi Derneğin kurucularından ve yönetim kurulu üyesi olan Eğitimci-Yazar Süleyman Pekin’e bıraktı

mask

2006 yılında platform şeklinde Kocaeli’nin şair ve yazarlarının edebiyatımızın sorunlarına çare bulmak amacıyla bir araya gelerek kurduğu Kocaeli Şairler ve Yazarlar Birliği’nin üçüncü dönem başkanı olan Alptekin Cevherli döneminde Birlik, 2011 yılında dernek statüsü kazanmıştı.

Daha sonraki dönemde Başkanlık görevini bırakan Cevherli, 2017 yılında yeniden başkan seçilmişti. Azerbaycan, KKTC, Makedonya, Hakasya, Irak Türkmenleri, Doğu Türkistan, Güney Azerbaycan, Gagauzya vb. Türkçe konuşulan ülkelerden yazar ve politikacıları kentimize getirerek ülkelerindeki Türkçe’nin kullanımı ile ilgili konferanslar verdiren Başkan Cevherli, Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi Kocaeli İl Yönetimi’ne seçilmesi nedeniyle Başkanlık görevinden istifa ederek, Başkanlığı aynı zamanda Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı da olan derneğin de kurucu üyelerinden Süleyman Pekin’e devretti.