GÜNÜN SÖZÜ

Kimle gezdıgıne, kimle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin çünkü; bülbül güle, karga çöplüge götür. Atasözü

10 Aralık 2019 01:10 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Aydın Gözüyle

Tarih: 10 Aralık 2019 Yazar: Ruhittin SÖNMEZ-Kimya Yüksek Müh. - Avukat Kategori: Güncel

Şener İnce'nin ortaya attığı bu gerçek dışı iddiaya inananlar da oldu. Mesela Körfez İlçe Müftülüğünde vaiz olarak görev yapan Şenol Köprülü isimli şahıs sosyal medyada, "camiye ayakkabı ile girdi" iftirası ve buna dayanak olan resmin altına, bir din adamına yakışmayacak sözlerle, "Bu hayvanları camiye kim soktu?" şeklinde yorum yaptı.

 

 

Devamı »

Tarih: 10 Aralık 2019 Yazar: Özcan PEHLİVANOĞLU-Hukukçu Kategori: Güncel

Türkiye derhal harekete geçerek başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere ABD, İngiltere ve diğer ülkelerin haksız ve hukuksuz olarak vatandaşlarımıza uyguladıkları vizelerin kaldırılması için ne gerekiyorsa yapmalıdır. Bizlerde vatandaş olarak bu uygulamaları koşulsuz desteklemeliyiz...

Eğer yine sessiz kalınacak ve bu uygulamalar sineye çekilecekse kimse bana "büyük devlet, büyük millet" martavalını okumasın zira doğduğumuz günden bu yana burnunuzun b.ktan kurtulamayışını ben kendime bile artık izah edemiyorum...

 

 

Devamı »

Tarih: 09 Aralık 2019 Yazar: Kadir DURGUN-Eğitimci Kategori: Güncel

İyi, güzel insan yetiştirmek zorundayız. Gönlü zengin, kafası dingin, niyeti iyi, yöntemi güzel insanların sayısını çoğaltmalıyız. İyi insanların örnekliğini gündemden düşürmemeliyiz. Duygular bulaşıcıdır, örnekler etkileyicidir. İçinde sirke olan küpün dışına sirke, bal olan küpün dışına bal sızar Yüreğinde kötülük olan sorun, iyilik olan çözüm üretir. Onun çözümü de en güzel yöntemle olur. Hedef olarak iyiliği, eğitimin temeline koyarsak, öğretmen de doktor da memur da yönetici de iyi olur. İyilik, güzellik bir güneş gibidir; en sert buz dağlarını eritecek enerjiye sahiptir.

 

 

Devamı »

Tarih: 09 Aralık 2019 Yazar: Oğuz ÇETİNOĞLU-Ekonomist, Araştırmacı-Yazar Kategori: Röportaj

Prof. Beşer: İmam Mâlik'in Muvatta'sının 'Kur'ân Kitabı'; 'Kur'ân'a el sürecek olanlara abdestli olmalarının emredilmesi babı' ile başlar ve ilk hadis olarak Allah Resulünün Amr B. Hazm'a gönderdiği talimatlar arasında '...Kur'ân'a da abdestli (tâhir) olandan başkası dokunmasın...' hadisini verir. Sonra da İmam Mâlik bunun Kur'ân'a tazim için olması gerektiğini anlatır. Bu hadisin: 'Ve ancak abdestli (tâhir) olduğun zaman Kur'ân'ı eline al...' rivâyetinin de olduğu anlaşılıyor. Bu rivâyet sahih sise, muhatabın Müslüman olduğunu göstermesi bakımından önemlidir. Çünkü biraz sonra vereceğimiz muhtemel itirazların ve yorumların bir kısmının kapısını kapatmış olur. Ama önceki rivâyetin sihhatinde kuşku yoktur.

 

 

 

Devamı »

Tarih: 08 Aralık 2019 Yazar: Oğuz ÇETİNOĞLU-Ekonomist, Araştırmacı-Yazar Kategori: Röportaj

Prof. Dr. Faruk Beşer: Son zamanlarda, hesaba katılmak için aykırı şeyler söylemek gereği hissedildiğinden midir bilinmez, İslamî sahada şaz1 fetvalar oldukça çoğaldı. Bunun elbette iyi bir yönü de olabilir; demek ki, araştırma ve eser karıştırma lüzumu duyanlar artıyor. Ancak, inananların göz önünde bulundurmaları gereken önemli bir nokta göz ardı ediliyor: Bu konu diğer bilim dalları gibi deneme yanılma metoduna elverişli değildir. Yazılanlar tarihe mal olacağından yanlış olanlarını pek çok insan yüzyıllar boyu tekrar edip duracaktır. Bu yanlışları, her ilim adamının tabiî olarak yapabileceği yanlışlar olarak değil de şahsî hesapları uğruna yapanlar ve bunda ısrar edenler için büyük vebal vardır.

 

 

Devamı »

(Yazı Arşivi)

Haftanın Karikatürü

Tarih: 29 Kasım 2019 Yazar: Murat YILMAZ-Karikatürist Kategori: Karikatürler

karikatür

(Karikatür Arşivi)

Etkinlik Haberleri

Kasım 27 2019

- 77. Kez Gençler Kürsüde

İzmit Sivil Toplum Merkezi - 27 Kasım 2019 - 19 00

 

Özer Mert Özdemir, Türkiye'nin alan savunması konusunda balistik füzelerden bahsederken, "Uçak Filosu" konusunu da gündeme taşıyarak, 15 Temmuz FETÖ darbesinden sonra uçakları kullanacak pilot sıkıntısı yaşandığını ve hızla bu sorunun çözülmesi konusunda çalışmalar yapıldığından bahsetti.

 

 

77. Kez Gençler Kürsüde   Haberin Devamı

 
Kasım 09 2019

- Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanları, ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezinde) Konuştu

ASAM Genel Merkezi Küçükçekmece - 09 Kasım 2019 - 13 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı eğitimci, yazar Sayın Süleyman Pekin ve bir önceki Başkan Av. Sayın Ruhittin Sönmez, Aydınlar Ocakları Büyük Şura'sında yaptıkları "Türkiye'deki Suriyeliler" konu başlıklı konuşmalarının önemine binaen, 9 11 2019 tarihinde ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi')nin daveti üzerine genel merkezi İstanbul Küçükçekmece'de bulunan konferans salonunda konuştular.

 

 

 Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanları, ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezinde) Konuştu  Haberin Devamı

 
Kasım 08 2019

- Av. Gürkan uysal Kocaeli Aydınlar Ocağında Konuştu.

İzmit Sivil Toplum Merkezi - 08 Kasım 2019 - 19 00

 

Av. Gürkan Uysal, "Devletin Reorganizasyonu" konu başlıklı konferansını 27 Ekim 2019 Tarihinde Aydınlar Ocakları Amasya Büyük Şurasında kalabalık bir aydın kesimine sunmuş ve dinleyiciler tarafından büyük beğeni almıştır. Konunun beğenilmesi ve önemine binaen, KAO. Yönetimi aynı konferansın Kocaeli'de de verilmesi kararı almıştır. 08 11 2019 tarihinde İzmit Fuariçi Sivil Toplum Merkezinde saat:19 00 da gerçekleşen Konferans, salonu dolduran kalabalık tarafından ilgiyle dinlenmiştir. Konferansa, Kocaeli Milli Kuruluşlara bağlı derneklerin başkanları, Kuruçeşme eski Belediye Başkanı İbrahim Kahraman, Eski KAO Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Ocak Başkanı Eğitimci Yazar Süleyman Pekin ve KAO Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte çok sayıda dinleyici katılmıştır.

 

 

Av. Gürkan uysal Kocaeli Aydınlar Ocağında Konuştu.  Haberin Devamı

 
Ekim 27 2019

- Aydınlar Ocakları 49. Büyük Şurası Sonuç Bildirgesi

Amasya - 27 Ekim 2019

 

49. Büyük Şuramız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk Milleti'nin bağımsızlığını tehlikede görerek 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkıp Milli Mücadele'nin meşalesini yaktığı, Kurtuluş'tan Kuruluş'a giden kutlu yolun kilometre taşları olan Amasya Tamimi'ni yayınladığı, Erzurum ve Sivas Kongrelerini yaptığı tarihin 100. Yıldönümünde gerçekleştirilmiştir. Türk Milliyetçiliği düşüncesini benimseyen ve Türkiye'nin meselelerini bu açıdan değerlendiren Aydınlar Ocakları olarak, son Şuralarımızı özellikle Kurtuluş'tan Kuruluş'a giden ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması ile noktalanan bu kutlu yolun üzerindeki Ankara, Samsun, Sivas ve Amasya'da gerçekleştirdik.

 

 

Aydınlar Ocakları 49. Büyük Şurası Sonuç Bildirgesi  Haberin Devamı

 
Ekim 27 2019

- Aydınlar Ocağı Cumhuriyet’i Amasya’da Andı

Amasya - 27 Ekim 2019

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin "Kuzey Suriye ve Türkmenlerin Geleceği" sunumuyla, eski başkan Av. Ruhittin Sönmez "Türkiye'de Suriyelilerin Hukukî Statüsü" sunumuyla, Doç. Tekin Yeken "Türkiye'nin Deprem Potansiyeli, Yapı Düzensizlikleri ve Erken Uyarı Sistemi" sunumuyla ve Av. Gürkan Uysal da "Devletin Reorganizasyonu" sunumuyla yurdun değişik bölgelerinden gelen 230 civarındaki dinleyiciden tam not aldı. büyük Amasya Oteli'nde yapılan oturumlar "Amasya Tamimi ve Amasya Protokolü'nün 100. Yılı" temasıyla gerçekleştirildi. Amasya Genelgesi'nin imzalandığı Saraydüzü Kışla Binası ile Amasya'nın tarihî mekânlarının ve müzelerinin de ara zamanlarda gezildiği Şura her zaman olduğu gibi ortak deklare edilen bir sonuç bildirgesiyle sonuçlandı.

 

 

Aydınlar Ocağı Cumhuriyet’i Amasya’da Andı  Haberin Devamı

 

(Haber Arşivi)

KAO TV

Resim Albümlerimizden

Resim albümlerimizi http://www.flickr.com/photos/kaoresimleri adresinde görebilirsiniz.

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.