YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Aydın Gözüyle

Tarih: 14 Aralık 2018 Yazar: Ruhittin SÖNMEZ-Kimya Yüksek Müh. - Avukat Kategori: Güncel

"Benimle aynı kültür kaynaklarından ve manevi iklimden beslenerek yetişen ve Ak Parti ve MHP mensubu/ destekçisi olan dostlarımın sayısı çok fazla. Bu dostlarımız AKP döneminde Türk kimliğine yönelik yapılan saldırılar, ülkenin bir bölümünün PKK terör örgütüne teslim edilmesi gibi milli konularda hassastır ve endişelidir. Bu dostların yolsuzluklardan ve kamu malı, kul hakkı yenilmesi gibi konulardan rahatsız olmamaları mümkün değil. Ama çok çeşitli sebeplerle AKP'yi desteklemeye devam ediyorlar.

 

 

Devamı »

Tarih: 14 Aralık 2018 Yazar: Muhsin BOZKURT-Tarihçi Kategori: Güncel

"Îlâ-yı Kelimetullah (Allahın ismini yüceltmek, İslâmı dünyanın dört bir yanına götürmek, İslâmı bilmeyen insanlara, İslâmı tanıtmak. Onlara İslâmı bildirmek ve anlatmak demektir. Bunun için dün kılıçla, bugün ise kalemle yani ilimle mânevî bir mücahede ve cihad içinde olmaktır. Îlâ-yı Kelimetullah) şu zamanda maddeten terakkîye (ilerlemiş, yükselmiş, kuvvetli bir millet ve devlet olmaya) mütevakkıf olduğunu (dayandığını) bil(mek gerek)."

 

 

Devamı »

Tarih: 14 Aralık 2018 Yazar: Atilla Cilingir-E. Sb. Kıbrıs Gazisi-Yazar Kategori: Güncel

Camilerde Karşılıklı Çifte Ezan:

Bizim çocukluğumuzu ve gençliğimizi yaşadığımız o dönem­de bilhassa Cuma, Kandil ve Arife gibi dini günlerimizde, büyük camilerimizde ezanlar iki ayrı minareden, yankılı olarak okunurdu.

2 ayrı müezzinin bu birbirini takip eden karşılıklı ezan oku­maları; uzaklardan sanki yankı hissi uyandırırdı. 4 minareli camiler­de ise kimi zaman 4 ayrı minareden 4 müezzin tarafından okunan ezanlar da olurdu...(O yıllarda evimizin Sultanahmet camiine yakın oluşu, özellikle dini günlerimizde rahmetli babamla birlikte gittiğim bu muhteşem camide, yankılı ezanların sesi hala kulaklarımdadır...)

 

 

Devamı »

Tarih: 13 Aralık 2018 Yazar: Av. Gürkan Uysal-Hukuk Müşaviri Kategori: Güncel

Kullanılmış bir araba almak istediğinizi varsayalım. Buna göre ya iyi bir araba (şeftali) alacaksınız ya da kötü bir araba (limon). İlanları didik ettiniz ve aradığınız arabayı buldunuz. Araba tam istediğiniz fiyat aralığında. İyi birisi gibi görünen satıcıyla buluştunuz ve arabayı satın aldınız. Yeni aldığınız arabayla evinize giderken araba bozuldu. Yani arabanız "limon" çıktı. Garantiniz yok, anlaşmadan geri dönüşünüz yok ve iyice sinirlendiniz. Sizce ne oldu?

 

 

Devamı »

Tarih: 13 Aralık 2018 Yazar: Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ-Gazeteci - Yazar Kategori: Güncel

İstanbul İktisatçılar Derneği'nin organize ettiği toplantıya İstanbul Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TC Merkez Bankası,  İstanbul Ticaret Odası, Borsa İstanbul, Türk Hava Yolları, TRT, Albaraka, Kuveyt Türk ve Ziraat Katılım sponsor olmuş. Kısacası dev bir organizasyon böyle sponsorların olunca. Belli ki hem dünyada ve hem de ülkemizdeki ekonomide sıkıntılar var. Acaba "İslam Ekonomisi " sorunlara çözüm olabilir mi diye düşünülmüş olsa gerek. Keşke aynı sponsorlar en az bunun kadar önemli ve dibe vurmuş vaziyette görülen eğitim ve kültür hayatımızı da yeniden düşünseler. Rahmetli Ömer Öztürkmen'nin dediği gibi bu sükut insanı kahrediyor.

 

 

Devamı »

(Yazı Arşivi)

Haftanın Karikatürü

Tarih: 11 Aralık 2018 Yazar: Murat YILMAZ-Karikatürist Kategori: Karikatürler

karikatür

(Karikatür Arşivi)

Etkinlik Haberleri

Aralık 07 2018

- “ Girit’in Dörtte Üçü Bizim ”

Otel Asya İzmit - 07 Aralık 2018 - 19 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın düzenlemiş olduğu konferansta konuşan emekli Kurmay Albay ve MSB eski Genel Sekreteri Ümit YALIM, belgeler eşliğinde çok ilginç bilgiler verdi: "Girit Adası'nın 4'te 3'ünün hâlâ bizim. 1913 Londra Antlaşması'yla Kuzey Ege Adaları'nın sadece zilyetliğini (kullanım hakkını) verdik, egemenliğini vermedik. Lozan'da da bu durum tescil edildi; Adalar ve kıta sahanlıkları bizimdir."

 

 

“ Girit’in Dörtte Üçü Bizim ”  Haberin Devamı

 
Kasım 25 2018

- Kocaeli Aydınlar Ocakları Otel Asya’da

Otel Asya İzmit - 25 Kasım 2018 - 10 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı yönetimi, denetim ve ilim istişare kurulu üyeleri de dâhil olmak üzere Otel Asya da kahvaltılı toplantıda buluştu. Kahvaltı sonrasında Ocak Başkanı eğitimci yazar Süleyman Pekin, yönetime geldikleri 20 Ekim 2018 den bu güne yapmış oldukları faaliyetleri ve önümüzdeki günlerde ne tür faaliyetlerde bulunacaklarını anlattı. Sezonun ilk konuşmacısı Emekli Kurmay Albay Ümit Yalım'ı 7 Aralık 2018 tarihinde Kıbrıs ve Ege adaları konusunda konferans vermek üzere davet ettiklerini belirten Pekin, daha sonra Belgeselci,  yapımcı ve yazar İsmail Kahramanı kürsüye davet etti. Türkistan'a yaptığı geziyi detaylı bir şekilde anlatan Kahraman, Ata diyarlarında yapmış olduğu belgeseli de davetlilere izletti.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocakları Otel Asya’da  Haberin Devamı

 
Kasım 06 2018

- İranlı Sanatçılarla Buluştuk

İzmit Türk Ocağı - 06 Kasım 2018 - 14 00

 

Helikon Sanat Merkezi'nin misafiri olarak ilimize gelen ve peş peşe sergiler açan İranlı sanatçılara ülkelerine bakışımız ve Türk - İran ilişkileri hususunda Türkçe sunum ve İngilizce çeviri yapılarak söyleşi gerçekleştirildi. İzmit Türk Ocağı binasında yapılan sunumun organizasyonu Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin ile Helikon Art Center Derneği Başkanı Orhan Özçalık birlikteliğinde gerçekleşti.

 

 

İranlı Sanatçılarla Buluştuk  Haberin Devamı

 
Kasım 03 2018

- Kocaeli Aydınlar ocağından Seri Toplantılar

İzmit Öğretmen Evi - 03 Kasım 2018 - 19 00

 

20 10 2018 Tarihinde yapılan 18. Olağanüstü genel kurul neticesinde seçilen, yeni başkan ve yeni yönetim kurulu üyeleri kısa aralıklarla 2 defa toplantı yaparak görev atamaları ve önümüzdeki günlerde yapılacak kültürel faaliyetler konusunda görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

 

 

Kocaeli Aydınlar ocağından Seri Toplantılar  Haberin Devamı

 
Ekim 28 2018

- Aydınlar Ocakları 47. Büyük Şûrası Malatya’da Toplandı

Malatya - 28 Ekim 2018

 

Bu yıl Aydınlar ocakları büyük şûrası, 26, 27, 28 Ekim 2018 tarihinde Malatya'da gerçekleşti. Çok sayıda davetlinin katıldığı güz dönemi toplantısı, Türkiye ve dünya gündeminde yer bulan çeşitli meseleler, paneller ve fikir adamlarının konuşmalarıyla ortaya serildi ve çözüm önerileriyle desteklendi.

 

 

Aydınlar Ocakları 47. Büyük Şûrası Malatya’da Toplandı  Haberin Devamı

 

(Haber Arşivi)

KAO TV

Resim Albümlerimizden

Resim albümlerimizi http://www.flickr.com/photos/kaoresimleri adresinde görebilirsiniz.

Son Güncellemeler

Takip et: twitter.com/kocaeliaydinlar

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.