GÜNÜN SÖZÜ

Sultanların en iyisi ilim erbabıyla düşer kalkar. Âlimlerin en kötüsü de sultanlarla düşer kalkar. // Nizamülmülk

23 Şubat 2019 14:57 Hepsini Gör

YAZARLAR

M. Şefik Postalcıoğlu Dosyası

Duyurular

Şubat 22 2019

Samsun Kitap Fuarında İmza Töreni

Samsun - 22 Şubat 2019 - 14 30

Yazarımız Atilla Çilingir, TÜYAP Samsun kitap fuarında ADD Samsun Şubesi Standı 1. Salon 502 B de kitaplarını imzalayacaktır.

 

Tarih ve Saat:

22 Şubat Cuma Saat:14 30

23 Şubat Cumartesi saat: 12 00

 

 

Daha Fazla Bilgi »

Aydın Gözüyle

Tarih: 23 Şubat 2019 Yazar: Özcan PEHLİVANOĞLU-Hukukçu Kategori: Güncel

Yine uluslararası tefecilere ve onların arkasındaki emperyalist / küresel devletlere aşırı derece de borçlandık. Bu kendiliğinden mi, oldu? Tabii ki, hayır! İçimizdeki işbirlikçilerini siyaset ve devlet makamlarına yerleştirdiler yüksek faizle borç verip ülkemizi işgal ettiler. İlk defa mı, oluyor? Yine cevabımız hayır... Eğer bunların yüzyıllardır tekrar ettiğini bir bilsek belki bugün bu tuzağa düşmezdik. Yani olay sadece bugün veya dün ülkeyi yönetenlerle sınırlı değil.

 

 

Devamı »

Tarih: 22 Şubat 2019 Yazar: Ruhittin SÖNMEZ-Kimya Yüksek Müh. - Avukat Kategori: Güncel

Millet alamadığı için satışlar, satışlar azaldığı için üretim düşüyor. Fabrikalar ya duruyor veya düşük kapasite çalışıyor. Böyle olunca üretmek için kullandığınız hammadde, enerji ve ara malı ithalatımız azalıyor. Buna karşılık stoklarda ne varsa satmak zorunda kalındığı için ucuz pahalı demeden ihraç ediliyor.

Böyle olunca ithalat azalıyor, ihracat kısa dönem için biraz artıyor. Böylece dış ticaret açığı düşüyor.

 

 

Devamı »

Tarih: 22 Şubat 2019 Yazar: Kadir DURGUN-Eğitimci Kategori: Güncel

Pek çok ölüme şahitlik yapan yoğun bakım hemşiresinin şu sözlerini okuyunca önce ürperdim, sonra derin düşüncelere daldım: "Hastaların üzerinde ince, yeşil renkli bir çarşaf bulunur. Mahremiyete dikkat edildiğini söyleyemem. Ölüm anı yaklaşan kişi oksijen maskesini fırlatır, kablolarını koparmak ister. Biz de maskeyi tekrar takarız, zapt edemezsek bu defa ellerini kemerlerle sıkı sıkıya yatağa bağlarız, çırpınışı devam eder. Nefessiz kaldığında bazen boğazından delik açılır. Amaç, ölümü geciktirmektir."

 

 

Devamı »

Tarih: 22 Şubat 2019 Yazar: Atilla Cilingir-E. Sb. Kıbrıs Gazisi-Yazar Kategori: Güncel

Özellikle dar gelirli ailelerin, milyonlarca emeklinin mutfağı yangın yerine dönmüş. İşsizlik giderek artmış, pek çok iş adamı iflas, çoğu konkordato ilan etmişken;  ülke yönetiminde bulunanlar, özellikle çarşı pazarda giderek artan sebze fiyatlarını düşürebilmek adına. Büyük illerimizde tanzim satış çadırları kurmuşlar, işte bu çadırların önünde uzun ama upuzun kuyruklar oluşmuştur.

İşte bu kuyruğun adı,  ''çaresizlik kuyruğudur''

 

 

Devamı »

Tarih: 21 Şubat 2019 Yazar: İdris TÜRKTEN-Tekniker Kategori: Güncel

Yıllardır milletvekilliği, bakanlık yapmış birisi özellikle Milli Eğitim Bakanlığı gibi bir bakanlık, sırf kendi partisinin başkan adayı kazansın diye: "Adayımıza vereceğiniz her oy, ruz-u mahşerde size belge olacaktır" gibi saçma sapan bir sözün altına nasıl sığınır, bunun adı din ile, Allah ile aldatmak değilmidir? Müslüman Türk Milletine bu kadar alçaltıcı bir sözü söylemeği bir insan nasıl reva görür kendine?

 

 

Devamı »

(Yazı Arşivi)

Haftanın Karikatürü

Tarih: 13 Şubat 2019 Yazar: Murat YILMAZ-Karikatürist Kategori: Karikatürler

karikatür

(Karikatür Arşivi)

Etkinlik Haberleri

Şubat 22 2019

- “Gençler Kürsüde” Programının 74. Konuşmacısı Yuşa Çetin

TES Konferans Salonu - 22 Şubat 2019 - 19 00

 

Yuşa Çetin, "Bir Ekonomik tetikçinin itirafları ve Şchrödinger'in Kedisi" kitaplarından alıntı yaparak ilginç ve güzel konulara değindi. Özellikle bir ekonomik tetikçinin itirafları'nın anlatımında kan dondurucu açıklamalarda bulundu. "Ekonomik tetikçi, gözüne kestirdiği ülke devlet başkanlarıyla iletişime geçer, onlara ülkeleri için yardım yapacağını, kredi sağlayabileceği açıklamalarında bulunur, eğer devlet başkanlarıyla işi bağlayamadığı takdirde, Venezuele de olduğu gibi iç karışıklıklar çıkarıp, devreye çakalları sokar ve ihtilal yaptırır." Diye konuştu.

 

 

 

 

 “Gençler Kürsüde” Programının 74. Konuşmacısı Yuşa Çetin  Haberin Devamı

 
Ocak 30 2019

- Kocaeli Aydınlar Ocağı Erol Mütercimleri Konuk Etti

Fuar içi Sivil toplum merkezi - 30 Ocak 2019 - 14 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağının seri konferansları devam ediyor. 07 Aralık 2019 günü dinlediğimiz Eski Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Ümit Yalım konferansından sonra, "Gençler Kürsüde"(25 Aralık 2019) programı ile devam eden konferans etkinliklerimiz 30 Ocak günü Sivil Toplum Örgütleri toplantı salonunda düzenlenen konferansta bu defa ünlü Stratejist Erol Mütercimler konferansıyla devam edildi.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Erol Mütercimleri Konuk Etti  Haberin Devamı

 
Ocak 23 2019

- Aydınlar Ocağı Nihat Gürer’i Mezarı Başında Andı

Gündoğdu Köyü-İzmit - 23 Ocak 2019 - 15 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı kurucularından, İlim İstişare Kurulu Başkanımız Kocaeli Ticaret Odası eski Başkanlarından Merhum Nihat Gürer'i vefatının 2. Yılında Kocaeli Aydınlar Ocaklı gönül dostları, mezarı başında kur'an okuyarak andılar. Merhuma Allah'tan rahmet diliyoruz.

 

 

Aydınlar Ocağı Nihat Gürer’i Mezarı Başında Andı  Haberin Devamı

 
Ocak 12 2019

- Kocaeli Aydınlar Ocağı, Kocaeli Yeniden Aydınlanma Derneğinin Konferansında

Kebap Lezzet Diyarı İzmit - 12 Ocak 2019 - 10 01 2019

 

Kocaeli Yeniden Aydınlanma Derneğinin düzenlemiş olduğu kahvaltılı konferansta konuşan Dr. Sakin Öner, oldukça kalabalık bir dinleyici topluluğuna hitabetti. "Türk milliyetçilerinin bugünkü meseleleri" adlı konferansta Dr. Sakin Öner, küçük halk topluluklarının millet oluşumunda milliyetçiliğin önemini vurgularken, değişik bilim adamlarının milliyetçilik konusundaki görüşlerinden de örnekler verdi.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı, Kocaeli Yeniden Aydınlanma Derneğinin Konferansında  Haberin Devamı

 
Ocak 05 2019

- Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetiminden Dr. Özcan Avcı’ya Tebrik Ziyareti

Kocaeli MEDİCALPARK - 05 Ocak 2019 - 15 00

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri, KAO yönetiminden Dr. Özcan Avcı'yı MEDİCALPARK Hastanesi Başhekimliğine atanması münasebetiyle makamında tebrik ziyaretinde bulunmuşlardır. Arkadaşlarını güler yüzle karşılayan Özcan avcı bu ziyaretten oldukça memnun olduğunu belirterek misafirlerine ikramlarda bulunmuştur.

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetiminden Dr. Özcan Avcı’ya Tebrik Ziyareti  Haberin Devamı

 

(Haber Arşivi)

KAO TV

Resim Albümlerimizden

Resim albümlerimizi http://www.flickr.com/photos/kaoresimleri adresinde görebilirsiniz.

Son Güncellemeler

Takip et: twitter.com/kocaeliaydinlar

Sitede yer alan her türlü yazı, şiir, karikatür vb. eserlerden, eser sahibi sorumludur. Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın resmi görüşü olarak değerlendirilemez.